Кодекс та шлях модератора на Torrents.Org.Ua


by Сотник ®
21-Бер-2017 18:15


Кодекс та шлях модератора на Torrents.Org.Ua

-Шлях модератора. Наслідуючи "Хагакуре"-Введення.
Що є ідеальний модератор? Ідеальний модератор - це той, який повинен знаходитися в кожного користувача.
Але людина - істота не ідеальна і схильна до пороків. І тому Засновник форуму набирає людей, які своєю поведінкою довели чистоту помислів і вірність Законам Форуму. Ці люди і є посередники між Засновником і Користувачами. Саме вони несуть волю Засновника у вигляді Закону і стежать за його дотриманням.
Коли тебе призначили модератором, одні будуть тебе вітати, інші будуть співчувати. Але ніхто не скаже тобі що робити і ти, подібно кинутому у воду цуценяті, будеш змушений вчитися плавати самостійно. Щоб такого не трапилося - пізнавай Шлях модератора.
Якщо ти будеш слідувати йому без сумнівів і роздумів - ти будеш шанованим модератором. Якщо ж сумніви поселяться в твоїй душі - то ти не гідний високого звання модератора. Але перший крок уже зроблено - ти почав це читати. Чи робити другий крок - це ти повинен вирішити сам.

З глави першої

*
Шлях модератора є служіння Закону.
Закон є слово Засновника форуму.
Нерозумно вважати, що Шлях модератора є захист Засновника форуму. Засновник форуму сам здатний захистити себе. Але Засновник - лише людина, він не може стежити за дотриманням Закону. І це - завдання модератора.
*
Модератора не люблять, модератора бояться і часто навіть ненавидять. Як можна любити того, хто може позбавити людину радості, але не здатний нічого віддати натомість. Єдине що модератору можуть подарувати користувачі - це повага. Якщо ти здатен пройти по шляху модератора - то ти будеш шанованим людьми.
*
Вища нагорода модератору - повага Засновника форуму. Найвище благо - це коли Засновник форуму починає прислухатися до твоїх суджень і питати поради. Зараз все менше гідних цього.
Один модератор несправедливо покарав користувача. Коли засновник запитав його - "чому він це зробив" і попросив зняти покарання, модератор заявив, що або піде користувач, або піде він. Засновник, який цінував цього модератора, вирішив суперечку на його користь. Але коли наступного разу подібне повторилося і модератор знову поставив подібну умову, засновник вигнав модератора з ганьбою. Повагу важко заробити, але легко втратити.
*
Простий користувач думає, що модератор - це господар форуму. Гідні осуду такі думки, бо подібним запобіганням вони псують репутацію і отруюють душу модератора. Модератор не господар - модератор слуга Закону.
*
За чутками, хтось казав, що "модератор - це та людина, яка знає всі правила". Це цікаво.
*
Недостойних модераторів проклинають користувачі, до них немає ні краплі довіри чи поваги. Тільки боязнь. Гідних і шанованих поважають і після їх відходу з поста. Недостойних проводжають з радістю і єхидними вигуками. Але пам'ятай - модератор подібний Засновнику. Якщо ніхто не зупинив модератора від здійснення негідного вчинку і не покарав його після - значить, що це в порядку речей на форумі і варто подумати - чи залишитися на цьому форумі? Достойно жалю, що зараз все більше форумів, на яких не шанують Кодекс.
*

З глави другої

*
Вивчи Закон форуму. Бо Закон - це твій меч. Нерозумно кидатися в бій, не вміючи володіти мечем. Не знаючий Закону модератор подібний до дерева без коріння - перша ж буря віднесе його.
*
Модератор в своїх переконаннях подібний скелі. Жалюгідний той модератор, який подібний вітряному дзвонику.
Хтось забанив користувача, але потім засумнівався в своїй правомочності і звільнив його. Цим він посіяв сум'яття в серцях користувачів. Подібний вчинок заслуговує осуду.
*
Зовнішній вигляд людини визначається по його одязі, зовнішній вигляд модератора - за його листом. Неграмотний модератор подібний неохайній людині, якої всі цураються.
*
Якщо натовп жадає твоєї крові і вимагає скасування рішення - не втрачай честі, стій на своєму. Правоту модератора здатний визначити тільки Закон або власник форуму. Ніхто інший цього зробити не може. Якщо ти піддасися - незабаром всі будуть говорити - "Його легко збити зі Шляху". Честь відновити складно.
Одного разу модератор покарав улюбленця форуму. Натовп піднялася на захист свого кумира. Але модератор не змінив позицію, хоча удари сипалися звідусіль. Він шанував кодекс. Він втратив повагу одних, але заслужив повагу інших. Повага повазі вороги.
*
Мудрі люди будуть вдячні тобі за службу. Дурні - будуть тебе засуджувати й ганьбити кожне твоє рішення. На жаль, дурнів більше ніж мудрих людей в наші дні. Але той, хто сприйме ці засудження близько до серця, не зможе йти шляхом модератора. Старці кажуть - якщо дурень тебе засуджує, то для тебе це найкраща нагорода.
*
Не всі люди шанують правила - вони слабкі, ми не маємо права їх за це судити. Якщо людина порушує правила і щиро кається в цьому - він гідний пробачення. Але є правила, які порушувати не можна ні в якому разі. Істинний модератор здатний відрізнити, кого варто помилувати, а хто не гідний цього.
Одного модератора запитали - "Чому ти не покарав його. Він порушив правила!". "Я побачив сльози в його очах!" - відповів модератор.
*
Багато модераторів говорять "Ця людина не права, вона говорить дурниці! Забанити його!" Подібні люди далекі від розуміння Шляху. Модератор не розрізняє правих чи неправих в суперечці. Він розрізняє тільки винних чи невинних.
Коли модератора запитали: "Ти забанив його, чому? Він же був правий у суперечці !!" Модератор відповів: "Я не стежу за суперечкою, я стежу за дотриманням Закону!"
*
Гнів модератора подібний гірському потоку, що не шкодує на своєму шляху нікого. Якщо ти даєш волю своєму гніву - ти ще далекий від мети свого Шляху.
Один модератор в пориві гніву знищив всю тему і забанив всіх учасників в ній. Користувачі стали боятися його, як бояться скаженої собаки. Але поваги своїм вчинком він не заслужив, бо не було в його вчинку нічого благородного.
*
Модератори одного форуму - це солдати одного війська. Вони роблять одну справу. Вони повинні бути готові завжди прийти на допомогу. Модератор, що порушив Закон, заслуговує осуду. Але немає нічого ганебнішого, ніж приховування порушника закону, навіть якщо це модератор. Мудрі люди кажуть - модератор, який порушив закон, гідний подвійного покарання, бо він зганьбив своє звання. Користувачі скажуть: «Якщо так робить модератор, який знає всі правила - значить так можна й нам». Не можна допускати подібного.
*

З глави третьої

*
Деякі люди вважають, що якщо вони покликали модератора, той зобов'язаний стати на їх бік. Варті жалості такі думки. Бо не розуміють ці люди Шляху: модератор не захищає людей, він захищає Закон.
*
Істинний пізнавший Шлях - ніколи не банить. Одного його слова достатньо, щоб вщухли склоки. Але справжніх модераторів немає, тому що люди недосконалі. Є лише ті, хто наблизився до цієї мети.
*
Старці говорять про Дух форуму. Той, хто пізнав його - зробив ще один крок на Шляху. Модератор, який не може відчувати Дух, подібний до сліпого воїна. Він майстерно володіє мечем, але насилу йде до своєї мети. Дух форуму - це провідник, хто розуміє його і вміє відчувати - з першого погляду визначає, що відбувається на Форумі.
*
Якщо двоє підвищили голос - насторожся, якщо почалася лайка - приготуйся, якщо почали бійку - наноси удар. Будь строгим, але справедливим - не оголюй зброї без потреби.
Мудреці кажуть - часто меч не приносить користі, а от усвідомлення того, що ти можеш його застосувати здатне вирішити безліч проблем.
*
У світі безліч дурнів, але найбільшого покарання заслуговують ті, хто з першого ж повідомлення порушують Правила. Подібна дурість зобов'язана каратися.
*
Модератор не хизується своїм званням, він не хизується своїм становищем. Шлях модератора - служіння. Модератор, який забуває це і використовує своє звання як аргумент у суперечці, заслуговує презирства.
*
Якщо модератор каже "Тому що цього хочу я" - цей модератор гідний презирства. Якщо модератор каже "Тому що цього хоче Закон" - цей модератор чинить мудро.
*
Обговорення подібно річці - в своїх водах вони несуть золоті крупиці мудрості. Але дбайлива людина знає, що якщо в річці забивається русло, то серед піску, який піднявся, складно знайти золото. Тому необхідно чистити русло від сміття. Якщо модератор буде брати приклад з такої людини і припиняти оффтоп і флуд в обговореннях - то це буде мудро.
*
Якщо користувач взяв у руки меч і почав погрожувати їм іншим учасникам форуму - то такого користувача слід карати, тому що не пізнав Шлях модератора, не може брати на себе його функції.
Один користувач ретельно вивчив правила. Це схвальне діяння. Але після цього він загордився надміру і заходився всіх звинувачувати у порушенні цих правил. Коли його покарав модератор, він встиг запитати: "Але я був правий. У чому я винен?!" на що модератор відповів йому: "Твоя справа спілкуватися. Моя справа стежити за порядком!"
*
Ніколи не завдавай удару нишком. Істинна ввічливість модератора полягає в тому, що перед нанесенням удару він попереджає і пояснює провину порушника. Покарання без зазначених причин не принесе гармонії на форум, а навпаки - посіє смуту в серцях користувачів. "За що покарали такого-то?" - запитають вони. Чи не буду я наступним?" - подумають вони.
*
Коли хтось публічно оспорює або коментує твоє покарання - забанити його. Ніхто крім Засновника не може вирішувати, чи правильно ти вчинив. Якщо хтось після покарання почав обговорювати винного - ти повинен припинити таке. Бо покараний сам не може захистити своє ім'я.
*
Якщо після твого покарання хтось просить вибачення, публічно цитуючи твій модераторіал - він порушує правила, але в цьому випадку потрібно проявити милосердя і, вказавши йому на його помилку, попередити, що це неприпустимо. Якщо ж хтось намагається виправдати себе або принизити тебе - це гідно покарання.
*
Хорошим тоном є винесення модераторіалу окремим повідомленням. Іноді покараному складно знайти серед квітчастих слів справжню причину свого покарання. І це погано.
*

З глави четвертої

*
Слова засновника форуму породжують Закони. Засновник вище правил форуму. Якщо Засновник вимагає зняти покарання - модератор може лише висловити свою думку щодо цього рішення. Але останнє слово завжди залишається за Засновником. Бо Шлях модератора - є смиренність.
*
Найчастіше засновник великих форумів не дуже добре розбирається в підфорумах і модератор, поставлений стежити за порядком у них, повинен своїми міркуваннями обережно вводити його в курс справи.
Дуже рідко, але трапляється, що Засновник припускається помилки і порушує власні правила по незнанню. Дурний модератор викриє його в цьому прилюдно і буде пишатися своєю принциповістю. Розумний модератор залишить цю помилку без уваги. Мудрий - тактовно натякне про це в особистому повідомленні. Але подальший вибір дій залишається за Засновником. Честь і гідність Засновника повинні залишитися чистими.
*
Якщо Засновник вважає тебе негідним місця модератора, то йди з гідністю, не проклинаючи і не звинувачуючи нікого. Зберігаючи гідність до кінця, ти не наживаєш собі ворогів.
--Кодекс модератора- Антуан де Сент-Экзюпері писав:
Немає більшої розкоші, чим розкіш людського спілкування
Форум створений для того, щоб дарувати людям радість спілкування.-
 • Не приймайте близько до серця те, що відбувається на форумі, адже це всього лише наше спільне хобі, гра, текстова MMORPG.
 • На форумі ніхто нікому нічого не винен: експерти не зобов'язані відповідати на питання, а модератори не зобов'язані модерувати. Але всі повинні дотримуватися правил.
 • Модератори - це сіль форуму. Якщо сіль втратить свою солоність, то що зробить її знову солоною? Бережіть у собі сіль.
 • Сім разів відміряй, один забань. Все добре в міру.
 • Хорошу репутацію потрібно довго заробляти, але втратити можна дуже швидко. У всіх модераторів мечі однакової конструкції, але різної довжини. Репутація модератора і є довжина його меча. Максимум, зрозуміло, 22 см.
 • Поважайте учасників, вимагайте поваги до себе, але набагато більш рішуче припиняйте неповагу до новачків. Якщо хтось назве новачка дятлом, нехай трісне його власний дзьоб!
 • Бережіть чистоту мови як святиню! Пишіть грамотно. Українська, російська, англійська мови в умілих руках і в досвідчених вустах - гарні, співучі, виразні, гнучкі, слухняні, спритні і місткі.
 • Хто ясно мислить - ясно викладає. Ваша думка повинна бути точною і гострою, як добре заточений клинок. Тільки тоді вас буде можливо правильно зрозуміти, а розуміння - перший крок до згоди.
 • Відчувайте момент, ситуацію. У п'ятницю «п'ятнична гілка» священна. Дійте у згоді з миттю, і ви створите добро, яке переживе століття.
 • Не виносьте сміття з хати. Стосунки між собою з'ясовуйте максимально приватно: ICQ, розділ спілкування модераторів.
 • Тематична гілка форуму подібна троянді, що не розпустилася, яку потрібно висвітлити сонцем, допомогти їй піднятися. Тільки коли питання вже вирішене, дівчині можна натякнути про фотку ... І тоді троянда, яка розпустилася, буде прекрасна!
 • Нетематична гілка форуму подібна джунглям, де бродять тигри і пантери, які запросто можуть зжерти людину. Заходячи в джунглі, модератору краще озброїтись. Але ще ефективніше змінити своє ставлення до речей і тим самим стати від них в безпеці.
 • Об'єднуйте м'якість манер з твердістю характеру. Справжній джентльмен вимагає, помірно проявляючи свою владу, і просить з витонченістю і впевненістю. Справжній леді слід володіти спокійними манерами, природною і скромною промовою.
 • Не впевнений - не видаляй. Шукайте мінімальну, але достатню дію. Наприклад, втопити краще, ніж закрити, а закрити краще, ніж видалити. Забанити найгірше. Розсудливому модератору слід випробувати всі засоби, перш ніж вдаватися до зброї.
 • Влада - це випробування для гідних, бо вона розбещує, тому не піддавайтеся розпусті і не зловживайте своїми повноваженнями. Пам'ятайте, що "модератор" - це всього лише дерев'яна планка для приглушення звуку піаніно.
 • Будьте доброчесними людьми. Доброчесній людині можна все. Це сказав Сократ і він правий.
 • Правил повинна бути мінімально достатня кількість. Ніщо так не розмазує по стіні закон, як підзаконні акти. В джунглях законів розквітає закон джунглів.
 • Чого не можна домогтися силою - можна досягти добротою. Але кікебаною і добрим словом можна домогтися набагато більшого, ніж просто добрим словом.
 • Будьте мудрі й терплячі, бо терпіння і час дають більше, ніж сила або пристрасть. Основою всякої мудрості є терпіння.
 • Справжнє терпіння ніколи не лопається! А те, що лопається - міхур особистих амбіцій і невиправданих надій ...
 • Модератор без почуття гумору - поганий модератор. Але пам'ятайте, що коли при владі клоуни, народу не до сміху.
 • Худий мир краще доброї сварки. Своєчасність модерування дозволяє присікти сварку в зародку і зберегти мир.
 • Кращий модератор той, про якого народ знає лише те, що він існує. Дещо гірші ті модератори, які вимагають від народу їх любити і прославляти. Ще гірші ті модератори, яких народ боїться, і гірше за всіх ті модератори, яких народ зневажає.
 • Щоб модератор був щасливим, він повинен бути справедливим, що набагато важче, ніж бути просто добрим. Якщо сила з'єднається зі справедливістю, то що може бути сильніше цього союзу? Але пам'ятайте, що милосердя важливіше справедливості.
 • Мудрість дорожче золота, але чесність, справедливість і гідність важливіші всякої мудрості.
 • Модератор, який знає учасників, розсудливий. Модератор, який знає себе, освічений. Модератор, який перемагає людей, сильний, але забанити не означає перемогти. Модератор, який перемагає самого себе, дійсно могутній. Модератор, що бере самовідвід, гідний поваги.
 • Ходьба перемагає холод. Спокій перемагає спеку. За підтримки модератора тематика перемагає флуд. Спокій створює порядок у світі.
 • Якщо новий модератор активно діє, він обов'язково потерпить невдачу. Абсолютно мудрий модератор бездіяльний і не терпить невдач. Йому достатньо з'явитися в гілці і флуд припиняється. Не зі страху, а з поваги до нього.
 • Новим модераторам рекомендується вивчити літопис форуму, щоб багато чого стало зрозумілим. Той, хто не знає історії, приречений повторювати помилки минулого.
 • Іноді на форумі бувають сплески агресивності - загострення емоцій з одночасним отупінням розуму. У такий час модератор зобов'язаний випромінювати спокій і діяти рішуче. З часом розум повернеться до учасників. Може бути, що вони навіть скажуть вам подумки «спасибі».
 • Якщо ви стали модератором, значить ви покарані за адекватність. Розглядайте це саме так. Благородна думка зачіпає всі струни серця.
 • Буває, що ретельність перемагає й розум, значить розум покинув модератора. Тоді можна забанити себе на тиждень.
 • Не стримуй себе, якщо хочеш зробити добру справу, наприклад, зняти несправедливий бан. Краще десять винних розбанити, ніж одного невинного забанити. Але пам'ятайте, що жодна добра справа не залишається безкарною.
 • Скромність прикрашає модератора. Вимкніть підпис «модератор» під ніком. Спілкуючись з народом, забудьте про свій статус, але в потрібний момент дійте рішуче.
 • Служити людям - це привілей, який треба заслужити. І коли ми його заслужимо, то ми просто зобов'язані робити добро. Хто хоче бути першим, той нехай буде останнім і слугою всім.
 • Модератору варто слухати лише того, чия мова підпорядкована думці, а думка - істині і добру. Не слухайте хамів і, найголовніше, не відповідайте їм взаємністю.
 • Спілкуючись з дурнем - не оберешся сорому. Знайте, що краща відповідь дурням - мовчання. Хто вміє мовчати, до тих більше прислухаються. Краще скажіть мало, але добре.
 • Іноді модератор буває занадто упереджений: в чужому оці сучок побачить, а в своєму колоди не помічає. У такі моменти краще забанити людину в дзеркалі.
 • Біда хороших модераторів в тому, що вони всіх підозрюють у порядності. Сам модератор повинен залишатися чесним і порядним, бо це вигідно. На жаль, деякі вважають, що недостатньо вигідно, і в чесній боротьбі завжди перемагає шахрай. Таке селяві.
 • Якщо ви відчуваєте, що починаєте злитися, порахуйте до десяти, а краще до сотні. Гнів - поганий радник. У такі моменти бажано порадитися з іншим модератором, а краще взагалі утриматися від модерування. Блаженні модератори, що пригнічують свій гнів і прощають людей.
 • Всім відомо, що краса врятує світ. Краса тіла і душі. Красиве модерування врятує будь-який форум. Все прекрасне так само важке, як і зрідка.
 • Якщо модератору влада над людьми приносить задоволення, то нехай він йде додому і грається зі своїми іграшками.
 • Модератор, який дотримується Кодексу честі, подібний магнітній стрілці компаса, яка непереборно тягнеться на північ. Істинно благородний модератор не народжується з великою душею, а сам себе робить таким своїм прекрасним модеруванням.
 • Дотримуйтесь принципу презумпції невинності, який свідчить, що тягар доказу лежить на стороні обвинувачення. Це означає, що не обвинувачений повинен доводити свою невинність, а, навпаки, звинувачення повинне надати вагомі і юридично бездоганні докази вини обвинуваченого.
 • Надана модераторська влада, даючи розумному мудрість, відбирає у дурня голову. Хочеш взнати слабкість людини - дай йому в руки на деякий час владу. Пам'ятайте, що вручивши вам в руки кікебану, вас можуть просто перевіряти на адекватність.
 • Боже, дай модератору розум і душевний спокій прийняти те, що він не в силах змінити, мужність змінити те, що може, і мудрість відрізнити одне від іншого.
 • Не скасовуйте дію інших модераторів без їх згоди. Якщо вашу дію скасували, не впирайтеся. Можна запитати думки інших модераторів. Одна голова добре, а дві краще. Не соромтеся радитися.
 • Намагайтеся кожну свою модераторську дію обгрунтувати конкретним пунктом правил. Це дасть вам впевненість у вашій правоті. Але в той же час краще слідувати духу, а не букві правил.
 • Будьте об'єктивні. Перед тим, як застосувати кікебану, відключіть емоції.
 • Модератор - це завжди зразок для наслідування, приклад поведінки на форумі. Якщо модератор щось дозволяє собі, то інші учасники теж собі це дозволяють. Якщо модератор плює на культуру спілкування, то форум починає заростати бур'янами.
 • Модераторам бажано заповнити свою особисту картку, вказати контакти і по можливості бути на зв'язку, щоб з ними могли зв'язатися будь-які учасники форуму. Уявіть себе на місці несправедливо забаненого.
 • Будьте поблажливі до незначних людських слабостей. Простимо ставтеся до оффтопіку в розділі ЖИТТЯ, але жорстко припиняйте флуд в тематиці.
 • Не використовуйте кілька ніків: один для модерування, а інший - для вільного спілкування. Спілкуйтеся завжди вільно. Не будьте німим модератором. Адже ви доброчесна людина і вам нема чого соромитися. За вашими словами люди краще вас впізнають і будуть поважати вас. Чи не будуть.
 • Забувайте про минулі гріхи учасників форуму, за які вони вже понесли покарання в повній мірі.
 • Користуйтеся стрічкою повідомлень для того, щоб бути в курсі, що діється всередині гілок. Зовні все може виглядати пристойно, але всередині гілок буде сильно смердіти.
 • Настане золотий вік, і люди будуть жити без законів і примусу, цілком добровільно творячи добро і справедливість. Тоді модератори стануть не потрібні.Ви не можете починати теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете голосувати в опитуваннях
Ви не можете прикріплювати файли до повідомлень
Ви не можете скачувати файли